Reporty ze závodů

Toš se nám dneska posunul čas, o celů hodinu. Ale hodina, to nic není - co teprv posun o měsíc? To vám nabízím já, svým způsobem. Proběhlo MČR štafet...

No a že se to tu objevuje tak trochu pozdějc, tak na oplátku mrkneme i do teho co bylo dřívějc. Ale zas moc daleko do historje nebudem zabrušovat, abyzme z toho pak taky nějak vybrůsili nazpátek. A taky proto že inde než na ORISu se mně to hledat nechce.

26.9. uspořádali Opaváci MČR ve štafetách pro hlavní kategorie, DH18 a DH21.

Podmínky nás čekali náročné, zejména z hlediska porostů a podložky. Před závody do poslední chvíle vydatně scalo, tak bylo jasné, že suší budem jen do prvého hustníka - čili jen okamžik, vzhledem k tomu, že nás čekala vesměs "zelenina". Prostor to měl však velmi zajímavý a specifický, vzhledem k tomu, že - slovy mapaře Boba Háje - "před přibližně dvaceti lety byla většina tohoto prostoru postižena kalamitou způsobenou vichřicemi", a vyrostl zde nový les. Stavitel Mirek Hadač se nechal slyšet, že "jde o nadčasový terén, uspořádáním porostů naprosto nelogický k současným OB zvyklostem". V kombinaci s "když je sucho je vše suché, když zaprší je všude bažina" není divu, že nám stavitel přichystal skutečně obtížné tratě, jak má ostatně obecně ve zvyku. Zkrátka nás všechny čekala spousta pestrých zážitků. Bob také lákal "exkurzí do budoucnosti - do lesa, který dnes vypadá tak, jak asi budou za dvacet let vypadat zničené a vykácené lesy po kůrovcové kalamitě". Zas sme u těch časových posunů.

Cílové časy přes hodinu nebyly výjimkou. Jakože obecně, nejen ty naše. Jedna chybka se lepila na druhou. Ne že by se nám smůla lepila na pinďoury, bylo to hold težký. Nožky se podlamovaly. V lese sme nechali dušu, mnohdy i důstojnost. Ale tak o žádných vylomených hnátách a jiných zraněních nevím, toš aspoň sme to přežili ve zdraví. Ostuda to nebyla, ale toš příště lépe a radostněji, známe to. Vypíchl bych ale najs výkon Roumena, který rozběhl na luxusní 11. místo s necelou minutovou ztrátou na čelo, a stejně tak Tobík v osmnástkách, na 4. místě, taktéž na rozběhu. Do dalších úseků a štafet už zabrušovat nebudeme, víme.

Stránky závodů sů zde, výsledky tu

Doporučuji zejména podcastové ohlédnutí na O-news, a dokument ČT Sport (30 minut).

A nakonec slibovaný bonus: srovnání výsledků za poslední 3 roky, tj. 2018, 2019, 2020. Víc toho není. A jenom hlavní kategorie. Se stim smiř.

H21: 14, 24, 17

D21: X, 16, 20

H18: 29, X, 16

D18: 30, 24, X

Nikde nedochází k monotónnímu průběhu. A na diagonále jsou xka. Do hlubší analýzy však rozhodně nebudeme zabrušovat.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava