Reporty ze závodů

Letošní Jarní pohár byl chladný a podmračený. Pořadatelé na to byli připraveni a rozehřáli nás až dvoukilometrovou cestou od parkování na shromaždiště. My jsme na to byli také připraveni, proto jsme si vzali na zahřátí při přesunu nový 22kilový stan Coleman. Pan Coleman ale asi s drsným podnebím České tabule moc nepočítal, protože v každém ze 4 rohů svého stanu má díru.

Pořadatelé byli na chladné počasí připraveni dvakrát a tak postavili ultra rychlé tratě v leteckém lese. Místy to byla trochu nuda. To pak člověk musí zabavit mozek nedostatkem kyslíku. Je toho ovšem třeba docílit jinak, než zadržováním dechu.

Kvízová otázka: Které ze zlínských štafet na to přišly?

a) D21 – 23. TZL 1
b) H18 – 17. TZL 1
c) H21 – 6. TZL 2
d) H21 – 21. TZL 1
e) H21 – 29. TZL 3
f) MIX – 13. TZL 1

Zatímco přemýšlíte nad správnou odpovědí, všimněte si, že Jöergenova výzva k obnovení silnější účasti na štafetách došla v prvním závodě naplnění. Jedna vlaštovka ale jaro nedělá.

Po sobotních štafetách bylo nutné přemístit závodníky do Country clubu Lucie tělocvičny v Novém Hradci Králové, čehož bylo dosaženo s pomocí osobních automobilů našich i cizích, trolejbusu a autostopu. Původně byl zamýšlen k přesunu i vlak, ale autostop byl rychlejší.

Po pivních štafetách ozdravném spánku jsme opět zamířili na shromaždiště na klasickou trať. Jediný náš reprezentant, který měl koule běžet elitu, byl David Mikel. Na trať dlouhou 18,44 km se vydal z hromadného startu v čase 00 a cílovou pásku protnul jako 16. po 100 minutách a 49 vteřinách. Ostatní se uchýlili do nižších kategorií.

Co se dělo v rychlíku z Pardubic do Zlína, netuším.

Aby tento článek nebyl pouze prázdným tlacháním, musí následovat poučení. Tedy uvedu, co jsme se na letošním Jarním poháru naučili:

 

Onin

Správná odpověď na kvízovou otázku: Všechny, nikdo nezemřel.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava