Reporty ze závodů

... na Slezsku, rázně by dodali vlastenci havířského kraje. Závody hostila hrstka pořadatelů z Ostravy, kteří se, ač ne tolik ostříleni pořádáním větších akcí, se svým úkolem poprali se ctí (zákulisní informace opomeneme).

[Doplněny ztráty a nálezy]

V sobotu nás čekala klasická trať, která slibovala nemalé převýšení a tedy poměrně náročné tratě. Shromaždiště bylo posazeno na Ostrou Hůrku, památné místo věnované slezským vlastencům a odbojářům. Druhou záležitostí bylo se na toto místo dostat - utrpení jako způsob vzdání úcty - aby to závodníci neměli uplně zadarmo, hnali je sem pořadatelé od parkování lesní namoklou pěšinkou, kterou ocenili zejména nosiči oddílových stanů, neboť získali konkurenční výhodu vůči soupeřům ve formě kvalitní předstartovní rozcvičky. Pořadatelé rovněž bohužel trochu podcenili domluvu počasí a během dne poprchávalo, ale rozhodně se nejednalo o nějaký propadák, jakého se v minulosti opakovaně dopouštěl i tak zkušený oddíl jako ten náš. Na druhou stranu, koeficient fekálu závodního prostoru byl mírný. Nijak rozsáhlý prostor nabízel několik členitých pasáží se sníženou viditelností a průběžností, což staviteli nedalo spát a posunul tratě výrazně směrem od klasiky k mýdlu. Občas se však našla i nějaká to volba postupu; kdoví jak to původně bylo zamýšleno s ideální stopou, každopádně většinou jsme nastoupali mnohem méně metrů než bylo slibováno (ale kdo se cítil ošizen, mohl si nějaké ty metry nastoupat extra). Ve výsledku se jednalo o relativně náročné a zajímavé tratě, nicméně pro áčkaře slabý odvar toho co by na ně na celostátních závodech mohlo vykouknout.

Pořadatelé obratně zareagovali na výtky k sobotnímu dešti a na nedělu objednali slunečné jarní počasí, takže nás čekala opalovačka. Nemluvě o našich promáčených stanech, které přes noc zrály sbalené v autobuse, jelikož jsme šlapali zas na inů lůku, tentokrát však jen kůsek od busu. Závodní prostor byl poměrně běžecký - tvořila jej lesní nudlička, sice relativně kopcovatá, ale s minimem hustých pasáží. Východní část prostoru za ostrým údolím se mohla chlubit velkým množstvím terénních detailů a dokonce i pár skalními srázy, což stavitele zaujalo natolik, že se rozhodl umístit zde pytlík a třetinu veškerých kontrol, aby náhodou některý objekt nezůstal nedotčen - vlétnout do takového pytlíku jako splašený se nejevilo jako moudré řešení.

Zpestřením celého víkendu bylo souběžné konání poháru CEYOC, kde naši nejlepší dorostenci a dorostenky zápolili a zápolily se zástupci Maďarska, Polska a dalších sousedních zemí.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Houževnatý (anebo vyčůraný) čtenář, který po směsce úvodních řečí dospěl až sem, budiž odměněn skutečně užitečnými informacemi - jak si naši borci a borkyně vedli a vedly?

V sobotní klasice nás bohužel nepřijela reprezentovat žádná žena, tedy co se týče D21; nicméně ostatní tento nedostatek důstojně dohnali. Vyzdvihl bych následující výsledky (celé znění ZDE, oddílové ZDE):

D10C  1. Mašlánová Ema      17:57
D16B  3. Mrkvicková Ema      48:00  + 5:21
D35B  1. Pekárková Eva      54:32
D40B  1. Batani Hana       57:44
D60B  2. Horynová Eva       51:12  + 0:45
H10C  1. Pekárek David      18:43
    2. Slovácek Ondrej     21:21  + 2:38
H12C  3. Pernicka Martin     20:50  + 1:32
H14B  3. Pekárek Tobias      30:31  + 2:47
H21B  4. Zbranek Roman      77:49  + 1:44
H45B  1. Pekárek Evžen      61:29
H65B  1. Jelínek Vít       50:33
H75B  1. Láznicka Alois      36:22

Pokud byste pojali podezření, že to jsou jakési docela dobré výsledky, doplňuji ještě "hodnocení klubů" pro upřesnění:
1. [TZL], celkem bodů: 24 (13%)
Celkem 1. míst: 5 (19%) [20b.]
Celkem 2. míst: 1 (4%) [2b.]
Celkem 3. míst: 2 (8%) [2b.]

2. [ZBM], celkem bodů: 20 (11%)
Celkem 1. míst: 3 (11%) [12b.]
Celkem 2. míst: 3 (12%) [6b.]
Celkem 3. míst: 2 (8%) [2b.]

3. [TBM], celkem bodů: 18 (10%)
Celkem 1. míst: 3 (11%) [12b.]
Celkem 2. míst: 2 (8%) [4b.]
Celkem 3. míst: 2 (8%) [2b.]

... čili deště ani Hůrky jsme se nezalekli a s trochou nadsázky se můžeme považovat za Mistry Moravy!

Po veleúspěšné individuální sobotě následovala poptávka po týmových výsledcích, což obnášelo např. povolání záložních posil z Prahe = DAVID, ale spíše nám mnohem více borců a borkyň odjelo. Možná se ukázalo, že jsme individualisti a za jeden provaz netáhneme, ale na sobotní vysoce nasazenou laťku jsme dosahovali s obtížemi. Nicméně, dosáhli jsme několika vítězství:

 • DH14 (Pekárek Tobias, Batani Valentina, Dittrichová Lucie): sdílené 1. místo s Blanskem! Lucka sice finišovala o prsa před soupeřem, ale bůhví kam se pan cílový díval (nebo raději nevědět) a můžeme být rádi alespoň za tento "kompromis".
 • MIX (Pekárek Evžen, Dittrich Pavel, Pernička Petr): nekompromisní vítězství.
 • D165 (Kundratová Jana, Horynová Eva, Jelínková Dagmar): holky to zvládly na 3. místo (ze tří - na to se historie neptá).
 • H21 (Zbranek Roman, Kolárik Tomáš, Mikel David): pěkné 6. místo, ale hlavně klasifikované; favorizovaná štafeta SSU také netradičně nasadila na druhý úsek (nečestně a nesportovně) Terku Jánošíkovou; tento nejen psychický, ale i fyzický nátlak ostatní druhé úseky naštěstí povětšinou ustály (metafora).

No a kompletní výsledky jsou ZDE.

A toš to je asi tak všechno co bych k tomu řek.

ZTRÁTY A NÁLEZY
Na klubovně v pánské šatně jsem nechal tyto dva exempláře, které zůstaly v autobuse:

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Online členové

Strava