Reporty ze závodů

V sobotu 20. května v brzkých ranních hodinách vyrazila posádka zlínských a luhačovických sokolíků směrem k Javorníku v Jesenících nasbírat nějaké ty bodíky do žebříčků a pohárů. Jak se to nám Zlínským povedlo?

Svůj report věnuju, s dovolením, pouze 'svým svěřencům', tj. jen Zlíňáci a ne žáci, kteří běželi za oblast (vyzývací pohár).

Sobota dopoledne - sprint

Sprint se odehrál v centru Javorníku a v okolí zámku. Z mého pohledu nebyl prostor příliš zajímavý, většina voleb postupů byla buď jasná nebo srovnatelná, nicméně stavitel tratí Roman Zbranek z prostoru vytěžil maximum. Jednalo se o velmi rychlý sprint a tak záleželo zejména na minimalizaci drobných chyb.

Naše stáj vypustila celkem 17 adeptů o přední umístění v áčkových a elitních kategiích. Našlo se několik takových, kteří dostáli těmto ambicím a neupadli v zapomnění:

D16A - 10. Kočová Halina

D18A - 16. Tichá Veronika

D20A - 10. Kavánková Iva

D21A - 9. Jeřábková Jitka

H21E - 26. Dlabaja Štěpán

Hrdým držitelem "čerňáka" se stal (opět) David "Mnich" Mikel, který při svém rozjímání v závěru závodu opomenul narazit předsběrku, která mrška byla asi blbě vidět v popisech. My jsme mohli jen doufat, že si svou víkendovou tradici již vybral a na štafetách orazí dle popisů každý svůj terčík alespoň jednou a ve správném pořadí.

Skoro jako by nám holky zachraňovaly pověst? Jak se přesvědčíme za chvíli, nebyla to úplná náhoda.

Celkové výsledky zde, oddílové zde, postupy zde.

Sobota odpoledne - štafety

Štafety (jak sobotní, tak nedělní) se konaly u Bílé Vody (od polských hranic jen co bys kamenem dohodil). V té Bílé Vodě, kde se loni na ME běžel long, na mapě, kterou mapoval Bob Háj. Jedná se o velmi kopcovitý terén v některých místech se skalkami. Relativní převýšení mužů po oba dny překračující 5 % naznačovalo, že se bude jednat o fyzicky náročný víkend.

Co se týče sobotního závodu: na můj vkus stavitel V. Khýn příliš často zbytečně hnal závodníky po všech okolních vrcholech kopců, což si neodpustil ani v pytlíku, kde některé kontroly nebyly než o lezení vzhůru bez nějaké mapové zápletky. Krom těchto výtek však závod poskytl řadu zajímavých voleb postupů a také dohledávek. V některých oblastech moc neseděly porosty, což nezaznamenala ani revize mapy. V takových případech se však stačilo řidit dle vrstevnic a správného směru a nemuseli jste pak po lese létat jako splašený pan vedůcí. Závod to byl náročný po mnoha stránkách, o čemž svědčí výrazné nedodržení směrných časů (u mužské štafety o celou půl hodinu), a to i přes dostatečnou konkurenci.

Jak si vedla naše stáj? Oba dny jsme vyslali 6 štafet: 2xD18, 1xD21, 1xH18, 2xH21. V mužích jsme postavili A a B štafetu s vidinou co nejlepšího umístění áčka. Úspěchy:

D21 - 12.

H21-A - 14.

Obě tyto štafety dosáhly pěkných výsledků. Byl však pěkný i jejich výkon? U některých nejmenovaných vedůcích jezdců nikolivěk, poněvadž se ztratili už na 1. kontrole a místo na 5. doběhli na 7., takže si museli zopáknout teze o umění závodit. Vyzdvihl bych výsledek (i výkon) našich 1. úseků - Šalátik a Verča.

Ani tento závod se bohužel neobešel bez udílení čerňáků, jeho dalším čestným držitelem se stala Lucka Kundratová v D18. David to však zvládl.

Všechny výsledky zde.

Neděle - štafety

V neděli se běželo v západnější části lesa, kde se nacházelo více skalek. Připadalo mi to rozumněji postavené a celkově se mi to líbilo více.

Dorostencům se opět příliš nedařilo, a proto je taktně zamlčíme. Z jednotlivců bych však zmínil Halču Kočovou, která v D18 rozběhla na 11. místě.

Dospělákům žádné posily nedorazily, a tak museli do boje vrhnout ten samý materiál. Muži se tentokrát pokusili o bodování obou štafet - tedy postavení obou štafet vyrovnaně. Jejich počínání dopadlo následovně:

D21 - 10.

H21-1 - 29.

H21-2 - DISK ??!

Ano, i v tomto závodě jsme rozdávali čerňáky, teda jen jednoho. Ale pozor, David to opět není! Tentokrát to padlo na pana vedůcího (úspěšný to víkend). Tomu na 1. úseku ze stroje upadly některé součástky takovým způsobem, že ani rychlý zákrok týmu mechaniků by situaci nezachránil, a tak se náš sen o bodování obou štafet rozplynul. Stroj bude v nepojízdném stavu ještě nějakou dobu, a tak bude do budoucna nutné povolat posily.

Našimi nejúspěšnějšími jednotlivci byli Šalátik, Onin a Verča.

Celé výsledky zde.

 

Tolik k uplynulému víkendu. Holky nám zajely několik supr výsledků - jen tak dál! A chlapi nechť posbírají ještě nějaké síly a může to být ještě lepší.

Díky Dáši Hubáčkové jakožto vedůcí žákovské a luhanské části autobusu za spolupráci, bratrovi a Mnichovi za transport rozbitého Stroje a všem, co se podíleli na transportu oddílového stanu mezi poměrně vzdáleným autobusem a shromaždištěm.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.