Reporty ze závodů

Třetí zářijový víkend byl ve znamení štafetových závodů a sprintu v okolí Brna - vše pod taktovkou ZBM (SK Žabovřesky)

Počasí nám přálo a z lesa jsme se vraceli jak s úsměvem, tak i potrhaní od ostružin...!

Početnější skupina převážně mladších závodníků, se ze Zlína vydala v sobotních ranních hodinách a to značně oslabena, neboť Pepek Podmolíků a Vašek Lázníčků v pátek nevydrželi tlak nadcházejícího víkendu a onemocněli. 

 

ŠTAFETY - 1

Centrum v okolí Košíkova bylo umístěno téměř na dohled od dálnice D1 a uvítalo nás zamračené počasí, vidina deště a absence oddílového stanu!!! Opět se tedy omlouvám a děkují všem bohům, že děště bylo jen málo a přežili jsme to i s podporou Luhačovického oddílu.

Čekal nás štafetový závod v rychlém, ale dosti podrostem zabušeném terénu a to, hlavně pro první úseky, nebyl nejpříjemější zážitek. 

Podrobnější výsledky najdete zde, ale naše výsledky stoji za výjmenování:

D14

Kočová (3. čas na úseku) + Šuráňová - holky bežely je dvě a po druhém úseku jim patřilo 11. místo

D165 

Horynová + Krejčíková + Koláriková - 1. místo

D21

Jeřábková + Chovancová + Kavánková - 17. místo

H14

Kundrata + Šemnický + Chovanec - DISK

H180

Jelínek V. + Jelínek P. + Krejčík Z. - 2. místo 

H21

- postaveny vyrovnané štafety s cílem bodovat a vybojovat postup na MČR pro tři štafety (porařilo se)

Dlabaja (2. čas na úseku) + Přibyl + Šiška - 15. místo

Benroth + Kolárik T. + Kašpar - 20. místo

Nečas + Kolárik J. + Polášek - 27. místo

SPRINT

V odpoledních až podvečerních hodinách nás čekal sprint v brněnské části Nový Lískovec (sídliště, které jde krásně vidět při cestách po D1)

ZBM připravilo pěkný, rychlý i pestrý závod a určitě prověřil sprinterské schopnosti našich závodníků. Zajímavostí bylo, že celá cesta na start byla po tréninkové mapce, takže idelaní mošnost k rozběhání se v relevantním terenu i mapě.

Podrobné výsledky naleznete zde a jen něco málo, co se týká nás:

D14C

Kočová - 3. místo

D16A

Nešporová - 7.

D20A

Chovancová - 6.

D21A

Jeřábková - 2. místo

D45C

Koláriková - 5.

Krejčíková - 10.

D55C

Horynová - 1. místo

H16A

Podmolík J. -  19.

H21E

Dlabaja Š. - 15.

H21A

Benroth  M. - 4. 

H65C

Jelínek P. - 1.místo

Jelínek V. - 4. 

 

ŠTAFETY - 2

Pořadatelé nás v neděli zavedli do východní části lesa, kde bylo o něco méně podrostu a běželo se za ideálních povětrnostních podmínek.

Kompletní výsledky opět v odkazu

D14

Kočová + Šuráňová - holky opět bežely je dvě a po druhém úseku jim patřilo 9. místo

D165

Horynová + Krejčíková + Koláriková - 2. místo

D21

Jeřábková + Chovancová + Kavánková - 19. místo

H14

Kundrata + Šemnický + Chovanec - 9.

H135

Jelínek V. + Jelínek P. + Krejčík Z. - 5. 

H21

Dlabaja + Nečas J. + Přibyl - 13. místo

Benroth + Kolárik T. + Kolárik J. - 27. místo

Šiška + Kašpar + Mikel - 39. místo

 

Víkendové závody v okolí Brna byly kvalitně uspořádané a celkové pocity z víkendu tak byly pozitivní.

Osobně bych chtěl hodně poděkovat všem 10 klukům, kteří se behěm víkendu rvali o body v H21 a vybojovali tak možnost postavit na MČR v Novém Boru tři týmy! 

 

Děkuji všem a omlouvám se za ten stan.

p.s. přiložený obrázek zachycuje trať Davida Mikela na nedělních štafetách...

 

 

 

 

 

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava