Reporty ze závodů

Úplná výheň přivítala závodníky o víkendu 10. - 11.9. 2016 kousek za hranicemi se Slovenskem na úbočí Lopeníku. Zlínská reprezentace vyrazila v sobotu od Velkého kina o čtvrt na deset. Autobus nás vysadil na shromaždišti a pak odjel na určené parkoviště, které však podle plánku nenašel. Nicméně byl k dispozici na mobilu. Na start prvního ze dvojice závodů bylo 1.800 metrů s pořádným převýšením, takže s rozcvičováním to nikdo moc nepřeháněl. Tratě byly méně zdařilé, semtam se blýskl zajímavý nebo vícevolbový úsek. Mapy, co do přesnosti, nebyly také žádný zázrak, ale upoutaly na nich velké červené kruhy, označující kontroly.

Občerstvení po proběhnutí cílem pořadatelé hodně podcenili. Poskytli sice možnost dobrých hotových obědů, ale s pitím to bylo slabé. Přesto jsme získali v prvním dni 4 první místa a celkem 11 míst na bedně:

1. místo Hanka Batani, Eva Horynová, Pavel Novosad, Petr Jelínek

2. místo Víťa Jelínek

3. místo Lucie Kundratová, Eva Pekárková, Jana Hájová, Vít Kundrata, Hustý Adam, Lojza Láznička 

Do první desítky se ještě dostali:

5. Valentina Batani, 7. Halina Kočová, 8. Marie Tichá, 5. Jana Chovancová, 6. Jana Kundratová, 4. Irena Koláriková, 4. Václav Pernička, 7. Ondřej Strakoš, 8. Martin Pernička, 5. Tobias Pekárek, 7. Jakub Šemnický, 9. Jakub Mašláň, 4. Michal Smola, 7. Ruda Slováček, 4. Bohumil Háj, 9. Eva Kundratová 

Druhý den, neděle,  byl byl stejně horký, jako ten předcházející. Cesta na start stejně prudce stoupající, ale kratší, a bylo tam občerstvení. Autobus nás opět vysadil u shromaždiště a odjel zaparkovat, ovšem určené místo opět nenašel, tak zaparkoval někde ve stínu stromů. Problémy pak byly s komunikací s řidičem při odjezdu, který musel být manuálně vyhledán v uličkách Nové Bosáči, protože při přejezdu hranic mu operátor vypnul oba mobily. Tratě a mapy se někomu líbily, někomu  méně. Oddílové výsledky byly podobné jako v sobotu - 12 míst na bedně, z toho 4 první místa. Absolutními vítězkami se staly Hanka Batani a Eva Horynová, které vyhrály oba  závody.

1. místo Valentýna Kusáková, Hanka Batani, Jana Hájová, Eva Horynová

2. místo Eva Pekárková, Adam Hustý, Bohumil Háj, Petr Jelínek, Lojza Láznička 

3. místo Lucie Kundratová, Tobias Pekárek

V desítce byli dále: 6. Valentina Batani, 4. Halina Kočová, 5. Hana Mašláňová, 9. Věra Slováčková, 6. Jana Kundratová, 7. Jana Chovancová, 7. Irena Koláriková, 8. Jana Jelínková, 5. Mirka Žaludková, 5. Martin Pernička, 6. Vít Kundrata, 7. Ondřej Strakoš, 6. Václav Chovanec, 8. Libor Láznička, 7. Ruda Slováček, 6. Víťa Jelínek, 7. Matyáš Kurfürst.

Poděkování patří stavěčům a bouračům stanů, manželům Pekárkovým a Víťovi Jelínkovi za organizační pomoc a všem, co bojovali až do poslední krabičky.

Nevyzvednuté mapy M21-E H21B, M50-M50B, M55-H55B a M-10 H10C

Chtěl bych ještě připomenout žákům, že 22. 9. 2016 se koná první kolo Olympiády zlínských škol. Případně by se mphli postarat o propagaci této akce ve své škole. Děkuji. pš 

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.